Jak być dobrym w szachach ?

Jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności i być naprawdę dobrym w szachy, możesz spóbować kilku kroków opisanych w tym artykule.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że naprawdę dobrze znasz zasady gry. Nie wystarczy pobieżnie, trzeba znać wszystkie zasady bardzo dokładnie. Kiedy je zrozumiesz, będziesz mógł rozegrać o wiele więcej partii i stać się lepszym.

Kolejnym ważnym, jak nie najistotniejszym krokiem jest długotrwałe ćwiczenie. Może ono pomóc ci rozwinąć umiejętności rozpoznawania ruchów / taktyk, które są kluczowe dla znalezienia kombinacji i wygrywania.

Analizuj swoje partie i wyciągaj wnioski
Poza ćwiczeniem, ważne jest również analizowanie własnych partii. Można to zrobić przeglądając partię na Chessbase i dodając do niej swoje subiektywne przemyślenia. Pozwoli Ci to zidentyfikować, co poszło nie tak i pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jak naprawić swoje błędy.

Skorzystaj z pomocy mentora
Mentor szachowy to osoba, z którą możesz porozmawiać o swoich grach i o tym, co musisz zrobić, aby się poprawić. Osoba ta powinna być doświadczona i być w stanie powiedzieć Ci, co działa, a czego unikać.

Właściwy mentor powinien być w stanie dać ci wskazówki i strategie, które pomogą ci stać się lepszym w szachach. Możesz znaleźć mentora w swojej okolicy lub w Internecie.

Pamiętaj, że dobry mentor szachowy nie musi być arcymistrzem, ale powinien mieć doświadczenie.

Nie trać czasu na zapamiętywanie otwarć
Jednym z największych błędów popełnianych przez początkujących jest spędzanie zbyt wiele czasu na zapamiętywaniu otwarć. To może spowodować, że przegapią kilka świetnych okazji, które w przeciwnym razie mogliby wykorzystać.

Zamiast próbować zapamiętać wszystkie linie, spróbuj nauczyć się rozumieć dlaczego powinieneś wykonać dany ruch.

Bądź cierpliwy i zawsze myśl o zagrożeniach przeciwnika
Wielu nowych szachistów ma z tym problem. Często spędzają zbyt dużo czasu na myśleniu o własnych szansach, co może prowadzić do przegapienia zagrożeń przygotowanych przez przeciwnika.

Jest to szczególnie ważne, gdy grasz przeciwko silnemu graczowi, ponieważ będzie on w stanie wykorzystać twoje słabości i łatwo wygra.

Kiedy już zrozumiesz te zagrożenia, lepiej poświęcić swój czas na planowanie własnych ruchów i jak najlepsze wykorzystanie swoich zasobów.

Za darmo możesz grać w szachy na stronie https://szachyonlinezadarmo.pl/ nie musisz nawet zakładać konta ani mieć prawdziwego przeciwnika, strona działa bardzo dobrze na telefonie i w przeglądarce na komputerze.

Gra w szachy jest pełna niespodzianek i taktyk, których opanowanie może być wyzwaniem. Ale z konsekwentną praktyką i właściwym nastawieniem, możesz szybko poprawić swoje umiejętności szachowe!

Image by Marie Sjödin from Pixabay

Co myślisz?

Napisane przez Magda Niemczuk

Miłośniczka słodkich pyszności, kolorowych ciuchów, twardo stąpająca po ziemi romantyczka, która uwielbia ciepły kocyk i książkę przed snem. Nie jestem specjalistką w każdej dziedzinie, pisze o tym co mnie interesuje. Mogę nie mieć racji i chętnie dowiem się więcej. Jeśli widzisz błędy w moich wpisach, wskaż mi właściwą drogę chętnie przeredaguję i wspomnę o autorze poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak wybrać odpowiedni materac do spania

Domowe sposoby na swędzenie nosa