Domowe sposoby na swędzenie nosa

Jeśli doświadczasz swędzenia noa, które jest dość uciążliwe i powtarza się, jest sposobów które możesz spróbować, aby pomóc pozbyć się go.

Użyj sprayu do nosa z wodą słoną
Spray do nosa ze słoną wodą to jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie swędzenia. Pomaga usunąć bakterie i inne czynniki drażniące z nosa.

Pij więcej płynów
Powinieneś pić dużo płynów, ponieważ odwodnienie może pogorszyć ten stan. Zaleca się, abyś wypijał co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Utrzymanie większej ilości płynu w organizmie jest również ważne, aby mieć zdrowy układ odpornościowy, który może zwalczać infekcje i wirusy.

Unikaj czynników wyzwalających
Jeśli nos cię swędzi, może to być spowodowane alergią, przeziębieniem lub infekcją zatok. Możesz tego uniknąć, unikając wyzwalaczy, które sprawiają, że czujesz swędzenie, takie jak pyłki, kurz i sierść zwierząt domowych.

Unikaj czynników drażniących
Jeśli Twój nos odczuwa swędzenie, spróbuj unikać substancji, które mogą go podrażniać, takich jak perfumy, pachnące balsamy i dym. Używanie maski na twarz podczas pracy w środowisku z tymi substancjami drażniącymi może również pomóc zmniejszyć objawy swędzenia nosa.

Jeśli łaskotanie nie ustępuje, należy zasięgnąć porady lekarza.

Jeśli swędzenie utrzymuje się po ośmiu tygodniach lub jeśli masz jakiekolwiek inne objawy, takie jak gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu lub dreszcze, należy udać się do lekarza, aby wykluczyć poważniejszy problem.

Jeśli swędzenie jest z reakcji alergicznej, możesz wziąć leki alergiczne bez recepty (OTC), aby leczyć reakcje alergiczne, które powodują swędzenie nosa. Tabletki alergiczne OTC mogą pomóc zmniejszyć swędzenie i kichanie, które często towarzyszą swędzeniu nosa.

Jeśli masz przeziębienie lub grypę, możesz zaopatrzyć się w leki na kaszel bez recepty, które pomogą złagodzić dyskomfort związany z wirusem. Jednak najlepiej jest porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek leków, jeśli masz jakiekolwiek inne problemy zdrowotne.

Możesz spróbować też suplementów diety, takich jak miód, butterbur, kapsaicyna, astragalus i ekstrakt z nasion winogron, aby pomóc złagodzić problemy z nosem.

Image by StockSnap from Pixabay

Co myślisz?

Napisane przez Magda Niemczuk

Miłośniczka słodkich pyszności, kolorowych ciuchów, twardo stąpająca po ziemi romantyczka, która uwielbia ciepły kocyk i książkę przed snem. Nie jestem specjalistką w każdej dziedzinie, pisze o tym co mnie interesuje. Mogę nie mieć racji i chętnie dowiem się więcej. Jeśli widzisz błędy w moich wpisach, wskaż mi właściwą drogę chętnie przeredaguję i wspomnę o autorze poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak być dobrym w szachach ?

Różne sposoby na ryż