Jak mrozić poziomki

Wielu z Was pytało mnie, jak mrozić poziomki, aby zachować jak najwięcej ich walorów smakowych i zdrowotnych. Dzisiaj opowiem Wam o swoim sprawdzonym sposobie na zamrożenie tych smakowitych owoców.

Pamiętajmy, że poziomki, podobnie jak większość owoców, są najsmaczniejsze i najzdrowsze tuż po zbiorach. Z tego powodu zalecam mrożenie poziomków tego samego dnia, w którym zostały zebrane lub kupione.

Najpierw dokładnie płuczę poziomki pod bieżącą, chłodną wodą. Chłodna woda pomoże zachować świeżość poziomek, a jednocześnie delikatnie usunie ewentualne zabrudzenia. Następnie odsączam owoce i usuwam szypułki. To ważne – przed zamrożeniem poziomki muszą być dobrze osuszone. Używam do tego ręczników papierowych lub czystej, bawełnianej ścierki.

Kiedy poziomki są już osuszone, układam je na dużej tacy lub płaskim talerzu, starając się, aby nie stykały się ze sobą. W ten sposób uniknę zlepiania się owoców i będę mogła później wyjąć z zamrażarki dokładnie tyle poziomek, ile potrzebuję. Taca z owocami ląduje w zamrażarce na kilka godzin.

Gdy poziomki są już całkowicie zamrożone, przekładam je do woreczków do mrożenia albo pojemników z tworzywa sztucznego. Pamiętajcie, żeby nie napełniać pojemników do samego brzegu. Owoce powinny mieć trochę miejsca, ponieważ podczas zamrażania zwiększają swoją objętość.

I to jest wszystko! Teraz nasze poziomki są gotowe, aby cieszyć nas swoim smakiem przez cały rok. A kiedy tylko zamarzy mi się letni deser, sięgam po swoje zamrożone skarby.

Zachęcam Was do komentowania, jakie są Wasze doświadczenia z mrożeniem poziomek i jakie inne owoce lubicie mrozić.

Podsumowując, mrożenie poziomek to doskonały sposób na zachowanie smaku lata na cały rok. Pamiętajmy o kilku kluczowych krokach: poziomki powinny być świeże i dobrze osuszone, nie powinniśmy pozwolić im zlepić się przed zamrożeniem, a podczas pakowania do pojemników zostawmy trochę przestrzeni. Z moją metodą cieszyć się można smakiem poziomek o każdej porze roku.

Cieszę się, że mogłam podzielić się z Wami tym prostym i skutecznym sposobem na zamrożenie poziomki. Czekam na Wasze komentarze i doświadczenia!

Image by Erik Karits from Pixabay

Co myślisz?

Napisane przez Magda Niemczuk

Miłośniczka słodkich pyszności, kolorowych ciuchów, twardo stąpająca po ziemi romantyczka, która uwielbia ciepły kocyk i książkę przed snem. Nie jestem specjalistką w każdej dziedzinie, pisze o tym co mnie interesuje. Mogę nie mieć racji i chętnie dowiem się więcej. Jeśli widzisz błędy w moich wpisach, wskaż mi właściwą drogę chętnie przeredaguję i wspomnę o autorze poprawek.

Jak przygotować ryby do grillowania ?

Sałatka Caprese – przepis